Uydunet – Kablonet IP değiştirme

Hepinizin bildiği üzere Uydunet – Kablonet IP değiştirme bir hayli zor. Türksat internet sağlayıcıları ip değiştirmenize neredeyse izin vermiyor. Bunun için %100 çalışan bir yöntemimiz var.  Bu durumda ip değiştirme(ip degistirme)  alternatifleri karşımıza çıkıyor.  Kablonet ip değiştirme ya da uydunet ip değiştirme işlemini gelin adım adım beraber yapalım.

Nasıl Uydunet – Kablonet IP Değiştirilir?

Öncelikle uydunet ip değiştirme işleminin ilk aşaması olan explorer, chrome ya da firefox tarayıcımızı açıp adres çubuğuna: 192.168.0.1 yazıp enter a basıyoruz.

Karşımıza gelen ekran  Net MASTER modemimizin arayüzü. Sağ tarafta verilen kullanıcı adı ve password u giriyoruz ve ilerliyoruz.

Net MASTER modemimizin arayüzü

Karşımıza aşağıdaki gibi bir onaylama ekranı çıkabilir. Eğer böyle bir ekranla karşılaşırsanız uygula ya da ilerle deyin.

Net MASTER onaylama ekranı

Daha sonra karşımıza gelen aşağıdaki yazılım ekranından güvenlik butonuna tıklatın.


Net MASTER durum > yazılım ekranı

Güvenlik kısmına tıkladıktan sona en son karşımıza çıkan aşağıdaki güvenlik ekranından varsayılan değer Router seçeneğinide Bridge olarak değiştiriyoruz ve uyguladiyoruz. Karşınıza yeniden başlat diye bir yazı çıkarsa tıklayın, çıkmazsa modeminiz otomatik olarak yeniden başlatılacak ve 1 dakika sonra ip niz değişmiş olacak.

NOT:

Eğer bu işlemleri yaptıktan sonra Wireless çalışmazsa yine aynı şekilde girip Bridge seçeneğini tekrar Router yapın. 192.168.0.1 ile girmezse 192.168.100.1 ile girecektir.

1 Yorum

  1. Merhaba ,
    Kablonete başvurmak istiyorum. Sizde kablonetten anlıyorsunuz baya. Sizce aşağıdaki kampanyalardan hangisi mantıklı. Konuyu takibe alıyorum. Cevap verirseniz sevinirim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz