Siz ve Çocuklarınız İçin En Güzel Seyahat Rehberi

Bir haftada neler olabilir? Bir hedefi başarmak için yedi gün ayırdıysanız, bu hedefi ne kadar iddialı hale getirebilirdiniz? Bunlar, çokdilli ikizlerin Katy ve Sara’nın bir hafta içinde İngilizce öğrenmeye karar verdiklerinde, bunu yaptıklarını kanıtlamak ve herkesin doğru yöntemlerle yapabileceklerini sordukları sorulardı.

Onlar, sekiz saatlik çalışma sürelerini cüret etmek için kendilerini modern günlük hayatın dikkatinden ve sorumluluklarından kurtarmaya çalışacaklar ve dünyanın en yetenekli dil öğrenenlerini iş başında gözlemledim.

Dil öğrenme uzmanları: Sara & Katy

İkizler kendilerini zorlamak için haftada bir dil öğrenmenin zorluğunu belirlediler ve sonra hangi dilin öğrenileceğini seçme meselesiydi. İngilizce kendini doğal bir seçenek olarak sundu; Almanya’nın başkentinde 300.000 İngilizce konuşmacı var ve bölgeler İngilizce tabelalarla süslenmiş mağazalarla doludur.

“BİRİNCİ ÇEVRE DOSTU YA DA BİR ARAYA GETİRİYOR”

İkizler öğrenme sürecindeki ilk operasyonel adım, tüm daireyi yapışkan notlar ile dekore etmekti. Bu, sözlüklere ayrılan ikizler gibi neredeyse ondalık bir dokunuşa sahipti ve ilgili İngiliz ismiyle her şeyi etiketlemeye başladı.

Yaklaşık bir saat içinde, bu eylemle ilgili en az üç farklı kelime sunulmaksızın, bir kahve yapma ya da bir ışık anahtarını hareket ettirme gibi herhangi bir mistik görevi yerine getirmek imkansızdı.

Katy taking a break

İkizler kendilerini zorlamak için haftada bir dil öğrenmenin zorluğunu belirlediler ve sonra hangi dilin öğrenileceğini seçme meselesiydi. İngilizce kendini doğal bir seçenek olarak sundu; Almanya’nın başkentinde 300.000 İngilizce konuşmacı var ve bölgeler İngilizce tabelalarla süslenmiş mağazalarla doludur.


En sıra dışı an, haftanın sonuna doğru geldi!

2 İkizler günlük konuşmalarını İngilizceye çevirdi, eğer isterlerse çay ya da kahve isterlerse, akşam yemeği pişirmeye hazır olduklarında ya da evi terk edip etmeyeceklerini sordular. Katy ve Sara hafta boyunca çok sayıda mikro-meydan okumuştu. İlk gün İngilizceyi selamlayan ve ilk sözlerini ve cümlelerini ne kadar çabuk aldıklarını iltifat eden bir İngiliz arkadaşı tarafından ziyaret edildi. Daha sonra meyvelerin isimlerini ve sayılarını bir milyardan bir milyara çıkardılar, böylece İngiliz piyasasını ziyaret edebilirler (ancak dokuz yüz bin kumquat satın almayı reddetmiş olsalar bile). İngilizcede ilk fonksiyonel değişimlerinden sonra onların haullerini sergilemek, daha fazla çalışmak için eve geri dönmeden önce gurur ve başarılabilir bir başarı duygusuyla ışıldıyorlardı.

Sara hard at work

Haftada 24 saat kardeşi dairesine yaptığımız ikinci ziyaretimizde, düzinelerce farklı İngiliz atıştırmalıklarını örnekledik.

Okula gitmeden önce tahıl paketlerinin sırtlarına bakan çocuklar gibi, beslenme bilgileri ve ambalajdaki çeşitli özel teklifler ve yarışmalar, atıştırma aralarında analiz edildi.

İkizlerin kendisine ayrıldığı sekiz saat boyunca dil öğrenim sürecinden tamamen kaldırılma anı yoktu.

Sürekli gelişen İngilizce bilgisini desteklemek için mevcut bilgilerini sürekli kullanıyorlardı, bu onların başarılarının kaynağıydı.

“KENDİNİZİ KENDİNİZİ KENDİNİZİ KENDİNİZE KADAR ORTAYA ÇIKAN KUSURLARA KABUL EDERSİNİZ”

İkizler kitaplara ya da bilgisayarlarına ve uygulamalarına çok fazla zaman harcadılar, hevesli bir şekilde alıştırmalar yaparak flört ediyorlardı, ama diğer zamanlarda İngiliz radyo istasyonları ve İngilizce futbol oyunları yazmaları için iş buluyorlardı.

There is no definitive method to learn a language fluently

Çoğu zaman, insanlar öğretmenleriyle sohbet etmek için haftalık dil sınıflarına girerler, ancak sonra diğer konuşmacılarla neredeyse hiç iletişim kuramazlar ve bu yeterli değildir.

Eskiden çözdüğümüz sorun, yeni bir dil öğreniyorsa, problemleri çözdüğümüz zaman problemleri daha etkin bir şekilde çözebileceğimiz söylenebilir.

Happy Katy out practicing English

İki İsviçre üniversitesinden araştırmacılar, hızlı olmayan göz hareketleri sırasında insanları kelimelere göstererek yabancı dilden sözcüklerin öğrenimini geliştirip geliştiremediklerini bilmek istediler. Çoğumuz ilk birkaç saat boyunca yaşadığımız derin, rüyasız uyku dönemini gece. Öğrenmek için, her biri yerli Almanca konuşanlar olan iki grup çalışma katılımcısı topladılar ve saat 10’da öğrenmeleri için bir dizi Hollandaca-Almanca kelime çiftleri verdi. Bir grup daha sonra biraz uyumaya başlamıştı, diğer grup uyanık tutuldu. Sonraki birkaç saat için her iki grup, zaten maruz kaldıkları ve henüz duymadıkları kelime çiftlerinin ses çalmalarını dinlediler. Araştırmacılar daha sonra her iki grubu da 2’de yeniden topladılar ve öğrenmedeki farklılıkları ortaya çıkarmak için Hollandaca kelimeleri test ettiler. Ve gerçekten de bir fark vardı: Geçmiş Kaydedilenler Topluluk

Sponsor Bağlantılar

“UYKU SIRASINDA SÖZ KONUSUNDA DİNLENEN GRUPLARIN DÜŞÜNDÜĞÜNÜZDEKİ DÜŞÜNÜYOR”

Araştırmacıların kullandıkları basit ama güçlü bir yöntem, sözel işaretleme olarak bilinir ve bu, uyurken başarısı için yapılan ilk iddia değildir. Ancak bu çalışmayı farklı kılan şey, aslında bu işe yaramanın aslında gerekli olan koşullara daha iyi bir nokta koymasıdır, sadece uyumadan önce sözel ipuçlarına maruz kaldığımız zaman işe yarar.

Internet is always helpful

Araştırmacılar, öğrenme dönemi boyunca nöral elektrik aktivitesini izlemek için uyku katılımcıları beyinlerinin elektroensefalografik (EEG) kayıtları yaparak bir teknoloji boyutu eklediler.

Yabancı kelimeleri öğrenmenin teta beyin dalgalarının görünüşü ile örtüştüğünü bulmuşlardır, çünkü teta, uyanıkken genellikle yüksek öğrenmeyle ilişkili beyin dalga durumudur (genellikle yüksek frekanslı, yüksek uyanıklıkta alfa veya uyanıkken beta durumları, ancak teta durumunun frekansta alfa ve beta’dan daha düşük konsantrasyon teknikleri ile indüklenmesinin mümkün olduğu düşünülmektedir).

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz