Anahtar kelimelere göre içerik oluşturma – Adwords

Anahtar kelimeler insanların arama motorlarında arama ihtimalleri olan kelime öbekleridir. Örneğin bir kullanıcının “sigorta” kelimesi yazarak sizin sitenize gelebilmesi için, sitenizdeki anahtar kelime tanımlamaları, içeriğiniz başlığınız sigorta kelimesi ile ilgili ya da sigorta kelimesi geçecek şekilde olmalıdır. Bunu kazaca dönüştürmek için de kullanabilirsiniz. Meselar “sigorta” kelimesi için arama motorunun belirlediği fiyat 10 TL ise, sizin sitenizi sigorta yazarak bulan ve ziyaret eden bir kullanıcı, aynı sayfadaki reklamlarınızdan birine tıklarsa 10 TL kazanmış oluyorsunuz.

Meta Keywordler

Meta anahtar kelimelerinin tek başına değerinin  2018’de SEO taktikleri için o kadar fazla önemli olmayacağını bilmemize rağmen bile, anahtar kelimeleri anlamanız yararınıza olacaktır. Meta olarak yazdığınızda işe yaramayabilir fakar bir makale içerisinde geçen bir kelime google reklamı olarak 100 dolar gibi bir fiyatla fiyatlandırılıyorsa(Örn: “car insurance” kelimesi), o zamankesinlikle anahtar kelimelerden vazgeçmeyin derim.

html meta name kodu

Meta anahtar kelimeleri, her sayfa için ayrı olarak oluşturulması gereken günlük hayatta bir tanımlama yaparken sıklıkla kullanılan kelimelerdir, konuya göre değişir.

Meta name tanımı yaparken yinelenen anahtar kelimelerden kaçınmanız gerekir. Aksi taktirde arama motorlarının gözünden düşersiniz.

Aşağıdaki resimde, Google’da  insanların aradıkları bir kelimenin varyasyonları Google AdWords verilerine göremektesiniz. Bunlar Oyun dizüstü bilgisayar yani “game laptop” satın almak isteyen kullanıcılar tarafından yapılan sorgular. Ayrıca herhangi bir sorgunun yoğunluğunu da görebilirsiniz.

Tavsiye olarak; önce anahtar kelime araçları (AdWords gibi) yardımıyla anahtar kelimelerinizi belirleyin ve ardından bu anahtar kelimeleri dikkate alınarak içeriğinizi oluşturun.


Google AdWords kelime planlayıcı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz